KKK
Millised õppesuunad on koolis?
Narva Gümnaasiumis (NARG) ei ole õppesuundi. Meie õppekava on loodud nii, et igal õppijal oleks võimalus kujundada endale individuaalne õpitee vastavalt oma huvidele ja tulevikuplaanidele. Õpingute planeerimine toimub koostöös mentoriga, kes toetab õppijat tema valikute tegemisel.
Individuaalse õpitee kujundamisel saab õppija teha valikuid juba sisseastumisel, valides sobiva õppeprogrammi ning laia või kitsa matemaatika kursused. Lisaks sellele on igal õppijal võimalus rikastada oma õpiteed valikkursuste ja huviringidega.
Alates 2025/2026. õppeaastast saavad G1 õpilased valida ka õppemooduli, mis koosneb kolmest kursusest ja annab süvendatud teadmisi ning praktilisi oskusi huvipakkuvas valdkonnas.
Kui palju on koolis õppija valikkursusi?
70/30 õppeprogrammis tuleb läbida 4 valikkursust.
70/30 Lisa õppeprogrammis sõltub valikkursuste arv valitud matemaatika suunast:
Eestikeelses õppeprogrammis sõltub valikkursuste arv sellest, kas eesti keelt õpitakse teise keelena või emakeelena.
Millistest valdkondadest saab õppija valikkursusi valida?
Kool pakub laia valikut valikkursusi, mis võimaldavad õppijatel valida endale sobivad kursused vastavalt oma huvidele ja tulevikusihtidele. Gümnaasiumiõpilastele pakutavaid võimalusi laiendatakse koostöös Narva Eesti Gümnaasiumi, kõrgkoolide ja teiste partneritega, et tagada maksimaalselt mitmekesised valikud.
Valikkursustena arvestatakse ka koolis toimuvaid huviringe, osalemist õpilasesinduses, projektides, väljaspool kooli läbitud kursusi ja muid arendavaid tegevusi.
Millised võõrkeeled on kooli õppekavas kohustuslikud?
NARG-is õpitakse üldjuhul eesti keelt teise keelena, seega lisandub õppekavas kohustusliku võõrkeelena vaid põhikoolis õpitud A-võõrkeel (inglise või saksa keel), milles gümnaasiumis lõpus omandatakse B2 keeleoskustase. Eesti keelt emakeelena õppides on õppekavas kohustuslik jätkata põhikoolis valitud A- ja B-võõrkeele õppimist.
Erinevaid võõrkeeli saab õppija omandada enda eelistuste alusel ning neid arvestatakse koolis valikkursustena. Näiteks võib õppija alustada gümnaasiumi G1 õppeastmes prantsuse, saksa, soome vm võõrkeele omandamist.
Millise ainekava alusel õpitakse koolis eesti keelt?
NARG-is saavad õppijad valida kas õpivad eesti keelt teise keelena või eesti keelt emakeelena. Vastavalt sellele sooritavad õppijad gümnaasiumi lõpus riigieksami. Eesti keel teise keelena riigieksamit saab õppija hea keeleoskuse korral sooritada ka 10. ja 11. klassis vastavalt riigieksamite korraldusele. Eksamit ei pea sooritama õppija, kellel on väljastatud eesti keele oskuse kõrgtaseme või C1-taseme tunnistus.
Kuidas on koolis korraldatud vene keele ja kirjanduse õppimine?
NARG-is ei ole vene keel kohustuslik kursus, vaid õppijad saavad ise valida endale meelepäraseid kursusi muudes keeltes, sh õppida vene keelt ja kirjanduse valikkursusi.
2023/2024 ja 2024/2025 õppeaastal õpinguid alustanud gümnasistid õpivad kirjandust 3 kursust vene keeles ja 2 kursust eesti keeles. 2025/2026 õppeaastal õpinguid alustanud õppijad õpivad kirjandust eesti keeles.
Kuidas toetatakse koolis eesti keele omandamist (tunniväliselt)?
Loome koolis mitteformaalset keeleõpet toetava keelekeskkonna, mis võimaldab igal koolipere liikmel eesti keelt kuulda ja igapäevases suhtluses kasutada. Keele omandamisel kasutatakse nii kooli füüsilist ruumi (rääkivad seinad, infotelerid, kooliraadio) kui ka sotsiaalset keskkonda (keeleklubid ja –kohvikud, projektid, eestikeelne mentorlus ja huviharidus jpm).
Mis kell algavad koolis tunnid?
Tunnid algavad kell 8.45.
Kui kaua kestab üks tund?
Üks tund kestab 70 minutit.