Korduma kippuvad küsimused

Millised õppesuunad on koolis? 

Narva Gümnaasiumis ei ole õppesuundi, õppekava on loodud selliselt, et igal õppijal oleks võimalik luua endale oma individuaalne õpitee. Õpinguid planeerib õpilane koostöös mentoriga. Individuaalse õpitee kujundamisel saab õpilane teha valikuid kooli sisseastudes õppeprogrammi (ehk õppekava) ja matemaatika kursusi valides ning valikkursustest endale sobiva õpitee kujundades. 

Kui palju on koolis õpilasel valikkursusi? 

Minimaalne valikkursuste arv kitsa matemaatika kursuste valimisel on 17 kursust, laia matemaatika kursuste valimisel 14 kursust, BAAS 60 lisa programmis kitsa matemaatika õppimise puhul – 13, BAAS 60 lisa programmis laia matemaatika õppimise puhul -10 kursust. Õpilane saab alati valida ka rohkem valikkursusi. 

Millistest valdkondadest saab õpilane valikkursusi valida? 

Narva Gümnaasium pakub erinevate valdkondade valikkursusi. Nende hulgast saavad erinevate huvide ja tulevikusihtidega noored valida endale sobivad kursused. Narva Gümnaasium teeb koostööd Narva Eesti Riigigümnaasiumi, kõrgkoolide ja teiste partneritega, et gümnaasiumiõpilase valikuvõimalused oleksid maksimaalselt mitmekesised. Valikkursustena arvestatakse ka koolis toimuvaid huviringe, osalemist ÕE´s, projektides, väljaspool kooli läbitud kursusi jm.

Millised võõrkeeled on kooli õppekavas kohustuslikud? 

Narva Gümnaasiumis õpib õpilane eesti keel teise keelena, seega lisandub õppekavas kohustusliku võõrkeelena vaid põhikoolis õpitud A-võõrkeel (inglise või saksa keel), milles gümnaasiumis lõpus omandatakse B2 keeleoskustase. 

Erinevaid võõrkeeli saab õpilane omandada enda eelistuste alusel ning neid arvestatakse koolis valikkursustena. Näiteks võib õpilane alustada gümnaasiumi G1 õppeastmes itaalia, prantsuse, soome vm võõrkeele omandamist. 

Millise ainekava alusel õpitakse koolis eesti keelt? 

Narva Gümnaasiumis õpivad õpilased eesti keel teise keelena ainekava alusel ning sooritavad kooli lõpetades riigieksami eesti keeles teise keelena. Riigieksamit saab õpilane hea keeleoskuse korral sooritada ka 10. ja 11. klassis vastavalt riigieksamite korraldusele, eksamit ei pea sooritama õpilane, kellel on väljastatud eesti keele oskuse kõrgtaseme või C1-taseme tunnistus. 

Kuidas on koolis korraldatud vene keele ja kirjanduse õppimine? 

Narva Gümnaasiumis ei ole vene keel kohustuslik kursus, vaid õpilased saavad ise valida endale meelepäraseid kursusi vene keeles. 

Kirjandust õpib õpilane 3 kursust vene keeles ja 2 kursust eesti keeles. 

Kuidas toetatakse koolis eesti keele omandamist (tunniväliselt)? 

Loome koolis mitteformaalset keeleõpet toetava keelekeskkonna, mis võimaldab igal koolipere liikmel eesti keelt kuulda ja igapäevases suhtluses kasutada. Keele omandamisel kasutatakse nii kooli füüsilist ruumi (rääkivad seinad, infotelerid, kooliraadio) kui ka sotsiaalset keskkonda (keeleklubid ja –kohvikud, projektid, eestikeelne mentorlus ja huviharidus jpm). 

Mis kell algavad koolis tunnid? 

Tunnid algavad kell 8.45. 

Kui kaua kestab üks tund? 

Üks tund kestab 70 minutit.